Historicky prvé vegánky v Mojej mame súperi nepotešia: Na tanieri im pristane mäso!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Vegánstvo dorazilo konečne aj do Mojej mamy. Už v dnešnej epizóde sa nám predstaví sympatická Zuzana s dcérou Teréziou, ktoré sa od väčšiny súťažiacich líšia tým najdôležitejším – stravou. Obe dievčiny holdujú vegánstvu, čiže strave bez akýchkoľvek živočíšnych zložiek. Pri varení používajú čisto rastlinné ingrediencie – veľa strukovín, obilnín, zeleniny a ovocia. Ako prvá sa na vegánstvo dala dcéra Terka už v pätnástich, časom sa k nej pridala aj mama Zuzka. „Kvôli dcére som sa o to začala zaujímať. Keďže som sa presvedčila o tom, že pre je to organizmus len prínosné, začala som sa aj ja tak stravovať, čo mi zostalo doteraz,“ hovorí Zuzka

Podľa dievčat je vegánstvo obrovským prínosom pre človeka. Terka si tak napríklad vyliečila anémiu či alergiu na roztoče. „Cítila som sa oveľa lepšie. Takto sa dajú vyliečiť mnohé choroby, no človek by si to mal vyskúšať sám na sebe,“ myslí si mladá kuchárka. Hoci by sa zdalo, že vegánstvo môže byť prekážkou pri zostavovaní receptov do súťaže, opak je pravdou. Jediným kameňom úrazu budú dnešné súperky a ich živočíšne jedlo.Teraz sme mali možnosť zjesť rybu a nezjedli sme. Určite nebudeme konzumovať živočíšne produkty. Jedine, čo spravíme, ohodnotíme to zmyslovo a ovoniame,“ objasňuje vegánka Zuzka. Ako to dnes napokon vegánky zvládnu?

Sledujte premiérovú epizódu Moja mama varí lepšie ako tvoja dnes o 17:55 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka