Vilo je chodiaca encyklopédia receptov: Ako sa pred nakrúcaním pripravuje na varenie?

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Tvárou Mojej mamy je Vilo Habo už vyše päť mesiacov, pred kamerami predviedol takmer stovku receptov a stále mu to hrá v kuchyni lepšie a lepšie. Hoci väčšina súťažiacich sa na nakrúcanie dôsledne pripravuje a všetky recepty sa učia naspamäť až do poslednej sekundy, pre Vila a jeho brata Petra je také niečo absolútne nepredstaviteľné. „Vôbec sa nepripravujeme na recepty, dôjdeme tam a ideme,“ začína rozprávanie Peter. Vilo s ním absolútne súhlasí: „Recepty mám v hlave, maximálne sa do nich pozriem a vôbec sa s Petrom nebavím o tom, čo budeme variť. Vytváram si ich sám a on o nich nevie absolútne nič.“ 

Ak by svoj prístup predsa len zmenili a začali sa na varenie dôsledne pripravovať, mohlo by im to, naopak, uškodiť. „Potom by sa mi veľa vecí v hlave motalo a ‚chaosil‛ by som. Podobne, ako to bolo s gulášom. On už mal v hlave, že to bude podľa seba variť a to je zle, lebo my sme tím a musí ma počúvať,“ pokračuje Vilo. Ukazuje pritom na vlastný zápisník, v ktorom má zozbieraných už vyše 120 receptov. Tie priebežne podľa potreby dopisuje. Postupy by ste tu však hľadali len márne, tie totiž Vilo nosí iba v hlave. „Jediné, čo potrebujem, je, aby mi Peter doniesol ingrediencie, nejakých základných sedem. On už potom len dotvára recept a ja potrebujem posledné dve minúty na ‚nastajlovanie‛ taniera, aby to hralo a šéfkuchár po odokrytí odpadol,“ dopĺňa Vilo.

Sledujte Habovcov aj dnes v premiérovej epizóde Moja mama varí lepšie ako tvoja o 17:55 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka